Je pravý čas na refinancování hypotéky, úroky zůstávají nízko - Hypoexpert.cz

Je pravý čas na refinancování hypotéky, úroky zůstávají nízko

Úrokové sazby hypotečních úvěru v průběhu měsíce nepatrně vzrostly. Podle statistik z nově uzavřených smluv, průměrná sazba vzrostla na 3,09 procenta oproti měsíci říjnu, kdy byla o celé tři setiny nižší, tedy 3,06 procenta. Historicky nejnižší byla tento rok v červnu, kdy klesla až na 2,95 procenta. Přesto stále nejde o přílišné výkyvy, kterých by bylo nutné se děsit.

Dnešní rok byl překvapivý v tom smyslu, že banky v podstatě nepřišly s očekávanými vánočními slevovými akcemi. V některých případech pouze prodloužily podzimní slevy.

Banky si takto v závěru roku 2013 vylepšily své zisky, které byly výrazně oslabené kvůli proběhlému konkurenčímu boji v letních měsících. Teď už je ale čeká vyčerpávající administrativní a organizační práce spojené s účinností nového občanského zákoníku.

Refinancování hypotéky a nově uzavřené hypotéky v uplynulém roce

V listopadu banky sjednaly 8267 nových smluv v celkové hodnotě 13,428 miliardy korun. Celou čtvrtinu až třetinu nových smluv tvoří refinancování hypotéky, které nejsou bankami vykazovány odděleně od nových hypoték.

Zdroj: aktualne.centrum.cz

<- Zpět na úvod