Říjen ve znamení hypoték - Hypoexpert.cz

Říjen ve znamení hypoték

Banky v říjnu nastartovaly své „hypotéční dny“ a předhánějí se v akčních nabídkách. Úroková sazba atakuje tříprocentní hranici a přichází tak ideální čas na pořízení nemovitosti. Upravené nabídky hypotéčních úvěrů zatím ohlásila Česká spořitelna, Sberbank a skupina Wüstenrot.

Česká spořitelna při sjednání pojištění schopnosti splácet nabízí do 20. října garantovanou sazbu 2,99 % p. a. pro refinancování hypoték od jiných bank. Bez pojištění se jejich úroková sazba dostane na 3,19 % p. a. Pro nové hypotéky je úrok o něco vyšší, 3,09 % p. a. při sjednání pojištění, 3,29 % bez.

Sberbank ve svých hypotéčních dnech garantuje do konce října úrokovou sazbu 3,09 % p. a. pro nové i refinancované úvěry. Nabízí také zpracovatelský poplatek za 1 Kč pro všechny hypotéky kromě fixací na jeden nebo dva roky.

Upravená nabídka od Wüstenrot se pak týká převážně poplatků za sjednání hypotéky, které je do konce letošního roku zdarma. Akce se týká překlenovacích úvěrů od stavební spořitelny a hypotéky od Wüstenrot do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Kterou hypotéku si vybrat?

Úroková sazba a poplatky nejsou jediným kritériem, kterým je potřeba se řídit při výběru hypotéky. Záleží mimo jiné také na účelu, za kterým si hypotéční úvěr pořizujete, době jeho splácení a způsobu zástavy. Na první pohled méně výhodný úvěr tak může být při specifických podmínkách ve výsledku mnohem levnější. Napište nám či zavolejte a naši poradci Vám pomohou vybrat tu správnou nabídku pro Vaše konkrétní potřeby.

Zdroj: csas.cz, sberbankcz.cz, wuestenrot.cz

<- Zpět na úvod