Proč refinancovat hypotéku - Hypoexpert.cz

Proč refinancovat hypotéku

Pro refinancování hypotéky hovoří spousta kladů při minimu rizik. Míra „výhodnosti“ splacení úvěru úvěrem je však v každé konkrétní situaci různá. Naši poradci Vám rádi pomohou zanalyzovat Vaši stávající hypotéku a rozhodnout se, zda-li není čas říct svému starému úvěru sbohem. Pojďme si společně shrnout nejčastější důvody, proč refinancovat.

Prodloužení fixace Vaši hypotéky

Nejčastějším důvodem, proč se rozhodnout pro refinancování hypotéky je fakt, Vám může prodloužit fixaci nízké úrokové sazby. Tím je možné zajistit velmi výrazné zlevnění celého úvěru. Zvláště žádoucí je to v situacích, kdy se blíží doba ukončení Vaší fixní úrokové sazby. A to nejen v případě, že do termínu zbývají pouhé týdny, refinancovat stávající hypotéku a zafixovat si tak úrok za stávajících nízkých sazeb se vyplatí, i když Vám fixace poběží měsíce či roky. Refinancování je možné „zarezervovat“ na měsíce dopředu a nový úvěr začít čerpat až po nějaké době. Z původních tří let fixace nízkého úroku tak můžete získat například 8 let s pevnou nízkou úrokovou sazbou a nemuset se tak strachovat o brzký růst hypotéčních úroků.

Příznivá situace na hypotéčním trhu
I po finanční krizi jsme stále svědky historicky velmi nízkých úrokových sazeb hypotéčních úvěrů. Taková situace však na trhu nepanovala vždy a je možné, že jste dříve uzavřeli nevýhodnou hypotéku se sazbami, kterých byste dnes nedosáhli ani s tou nejdražší hypotékou. Refinancování hypotéky Vám tak může za podobných podmínek a době splácení přinést mnohem nižší úrok a ulehčit tak Vašim pravidelným výdajům.

Změna životní situace

Refinancování hypotéky je také možné sjednat za úplně jiných podmínek, než úvěr původní – a nejde pouze o aktuální výši úrokové sazby. Pokud jste se dostali do situace, kdy je pro Vás míra současných splátek neúnosná, můžete si novou hypotéku sjednat na delší dobu – splácení prodloužíte třeba o 20 let a tím výrazně snížíte své zatížení.
Pokud jste naopak v situaci, kdy se Vám daří a chcete mít své závazky co nejdříve „z krku“, můžete si refinancováním své hypotéky splácení výrazně zkrátit. Po uplynutí fixní úrokové sazby Vám pak banky nemohou při takto refinancované hypotéce naúčtovat žádný poplatek za předčasné splacení!

Nemusíte znovu procházet celým procesem zřízení hypotéky

Spousta našich klientů má v počátcích obavu, že možnost refinancování zní až moc dobře na to, aby to byla pravda. Mají často strach, že se výhodnější podmínky úvěru projeví v nákladech pro jeho sjednání. Opak je však pravdou, u refinancování již zpravidla neplatíte bance žádný poplatek za zřízení úvěru a není-li odhad Vaši nemovitosti starší, než 5 let, nemusíte také vyřizovat a platit nový odhad. Pokud máte originální doklady o zřízení Vaši původní hypotéky, nemusíte bance ani prokazovat své příjmy a tím si celý proces ještě více zjednodušit.
Refinancováním hypotéky si také můžete zajistit dodatečné prostředky v případě, že jste původní úvěr nevyčerpali celý nebo pokud má Vaše nemovitost vyšší současnou hodnotu, než měla v době zřízení původního úvěru. Účel vynaložení těchto prostředků pak bance nemusíte dokládat.

 

Nechte si poradit

Možností, jak přizpůsobit hypotéku Vašim představám, je mnoho. Také v oblasti refinancování hypotéky. Rádi Vám poradíme s refinancováním hypotéky a zajistíme Vám od našich bankovních partnerů nižší úrokové sazby, než nabízejí ve veřejných nabídkách a slevy na poplatcích. Kontaktujte nás rychle a jednoduše přes náš webový formulář a my se Vám nezávazně ozveme s nabídkou refinancování hypotéky.