Jak na refinancování hypotéky - Hypoexpert.cz

Jak na refinancování hypotéky

Jestliže Vám v dohledné době končí fixace úrokové sazby u hypotéčního úvěru, měli byste se poohlédnout po možnostech refinancování hypotéky. Je totiž velmi pravděpodobné, že si s novým úrokem polepšíte.

4 měsíce do konce fixace hypotéky

Stále ještě máte dostatek času, ale radíme Vám zpozornět. Blíží se konec fixace úrokové sazby. Konkurenční banka Vám s největší pravděpodobností nabídne lepší úrok než Vaše stávající a Vy tak s refinancováním můžete ušetřit významnou částku.

V souvislosti s refinancováním sice mohou vzniknout nějaké náklady. Odhadem 100 Kč za výpis z katastru nemovitostí, 1000 Kč za návrh na vklad zástavní smlouvy do katastru. U některých bank se může také vyskytnout poplatek za potvrzení o zůstatku úvěru, který budete muset předložit nové bance. Nemusíte za něj platit nic nebo také 1500 Kč.
Přestože se při refinancování pravděpodobně nevyhnete některým poplatkům, stále se jedná o nezanedbatelnou část ve srovnání s tím, co můžete díky refinancování ušetřit.

3 a půl měsíce do konce fixace hypotéky

Buďte aktivní a požádejte svou banku o návrh nové úrokové sazby. Banka Vám návrh z vlastní iniciativy může zaslat klidně až 14 dní před koncem fixace a tou dobou už si o refinancování můžete nechat zdát.
Je možné, že se banka bude vykrucovat, že Vám s takovým předstihem nemůže novou sazbu sdělit. Začněte se v tom případě poohlížet u konkurence. Některé banky jsou schopny garantovat refinancujícím klientům úrok u hypotéky až rok dopředu, čtvrt roku by tedy neměl být zas takový problém.

3 měsíce do konce fixace hypotéky

Nechte si poradit, co český bankovní trh nabízí, od hypotečního experta. Výhodou je zejména široký rozhled v nabídkách partnerských bank a možnost vyjednat speciální podmínky. Stačí jen nezávazně vyplnit formulář a čekat na spektrum možností refinancování Vaší hypotéky.

1 měsíc do konce fixace hypotéky

Je třeba oznámit původní bance, že budete refinancovat úvěr u konkurence a zároveň také ohlásit mimořádnou splátku, kterou uhradíte zůstatek úvěru.
Nové bance oznamte zájem u nich refinancovat hypoteční úvěr, vyplnit žádost a dodat potřebné dokumenty.
Na závěr je ještě třeba podat zástavní smlouvu do katastru nemovitostí a potvrdit vinkulaci pojištění nemovitosti od pojišťovny.

3 týdny do konce fixace hypotéky

Je nezbytné doručit nové bance smlouvu o hypotéčním úvěru a zároveň je třeba žádat o čerpání úvěru tak, abyste byli schopni uhradit mimořádnou splátku u původní banky.

 

Nechte si poradit

Možností, jak přizpůsobit hypotéku Vašim představám, je mnoho. Také v oblasti refinancování hypotéky. Rádi Vám poradíme s refinancováním hypotéky a zajistíme Vám od našich bankovních partnerů nižší úrokové sazby, než nabízejí ve veřejných nabídkách a slevy na poplatcích. Kontaktujte nás rychle a jednoduše přes náš webový formulář a my se Vám nezávazně ozveme s nabídkou refinancování hypotéky.