Nejčastější chyby při žádosti o hypotéku - Hypoexpert.cz

Nejčastější chyby při žádosti o hypotéku

Pořízení vlastního bydlení, jeho rekonstrukce či investice do budov k pronájmu pomocí hypotéčního úvěru je oblíbenou a snadno dosažitelnou cestou, jak zafinancovat své sny a přání. Celý proces pořízení však může být zdlouhavý a „byrokraticky náročný“. Na co se připravit?

Typickým bodem, kde se žádost o úvěr může nepříjemně protáhnout je dokládání příjmů. Banky si chtějí prověřit, zda jste schopni hypotéku splácet a kladou tak na žadatele různě vysoké nároky, co vše musí doložit. Jako zaměstnanec pak musíte předložit doklad o příjmu ze zaměstnání, OSVČ dokládají daňové přiznání. Společnou podmínkou je zůstatek finanční rezervy v domácnosti i po odečtení všech pravidelných výdajů, jako jsou výdaje za jídlo, bydlení, ošacení a splátky jiných úvěrů či pojistného. Rozumíme však náročným situacím, kdy podnikatelé kvůli investicím či optimalizaci daní nemohou doložit dostatečné příjmy a umíme Vám zařídit hypotéku bez nutnosti dokladu příjmu.

Nejčastěji podceňovanou části žádosti o hypotéku je paradoxně výběr té správné nemovitosti a nedostatečná výše zajištění – žadatelé pak často zjišťují, že jim ani poskytnutá hypotéka na pořízení nemovitosti nestačí. Dalším nezbytným krokem, který s klienty zařizujeme, a o kterém často neměli ani tušení je povinnost nechat nemovitost, kterou budeme ručit pojistit a znalecky posoudit její hodnotu.

<- Zpět na úvod