Hypotéky a refinancování v roce 2014 - Hypoexpert.cz

Hypotéky a refinancování v roce 2014

V následujícím roce bude končit fixace více než 100 000 hypoték. Většina klientů bude novými sazbami příjemně překvapena. Na splátkách hypotečního úvěru si mohou polepšit o několik stovek až tisíců korun. A významnou pozici bude opět zastávat refinancování.

V letošním roce jsme mohli pozorovat velký nárůst refinancování. V roce 2012 byl odhad podílu refinancování 27%, pro letošní rok byl odhad podstatně navýšen a to na 36%. Hlavním důvodem byl výrazně vyšší počet hypotéky, kterým v letošním roce končilo či končí fixační období a potenciálně tedy mohlo dojít k refinancování.

Refinancování hypotéky v roce 2014

V nadcházejícím roce se očekává, že vzhledem k počtu uzavřených hypoték v letech 2011, kterým bude končit tříleté fixační období a hypoték z roku 2009, kterým bude končit pětileté fixační období, se potenciál refinancování hypotéky zmenší.

Výrazným faktorem, který ovlivňuje dynamiku refinancování hypotéky je cenová válka na trhu hypoték a rekordně nízké úrokové sazby. Ty v letošním roce dosáhly historického minima a i nadále se drží okolo 3%.

Zdroj: hypoindex.cz

<- Zpět na úvod