Cross-selling při uzavírání hypotéky - Hypoexpert.cz

Cross-selling při uzavírání hypotéky

Už jste slyšeli o cross-sellingu? Mnozí možné ne, přestože na ně byl využit. Bohatě stačí, abyste na přepážce narazili na výmluvného a prodejně zdatného pracovníka a hned si domů můžete odnášet nějakou tu smlouvu navíc.

 

Které produkty je nutné si sjednat při uzavírání hypotéky

Jediný finanční produkt, který po vás banky budou vyžadovat spolu s uzavíráním hypotéky, je pojištění nemovitosti, která je vinkulovaná ve prospěch banky.

Dříve bylo nezbytné také uzavření životního pojištění, dnes se až na výjimky nevyžaduje. Touto výjimkou může být například, když o úvěr žádá osoba v pokročilém věku, která ke svému záměru nedokládá žádné vlastní prostředky.

 

Které produkty není nutné si sjednat při uzavírání hypotéky

Vedle životního pojištění vám ale budou pravděpodobně velmi živě nabízet také kreditní kartu, běžný účet, spoření pro děti či úvěrové pojištění.

Těmito produkty sice lze reálně dosáhnout snížení úrokové sazby, jak vám budou pracovníci barvitě popisovat, ale náklady na tyto produkty však často převyšují úsporu, kterou jejich sjednáním získáte na snížení úrokové sazby. To znamená, že ve výsledku platíte více, než byste platit bez doplňkových produktů.

Zdroj: finance.cz

<- Zpět na úvod