Splácím hypotéku - Hypoexpert.cz

Splácím hypotéku

Se splácením hypotéky se dají dělat pěkná kouzla. Splácet můžete v pravidelných intervalech, navíc také v mimořádných splátkách. Rychle, pomalu, hodně nebo málo. Hodně přitom záleží na Vašich možnostech a také na tom, jestli chcete ušetřit.

Splácení hypotéčního úvěru závisí na způsobu jeho čerpání. Úvěr lze čerpat jednorázově nebo postupně.
Když je hypoteční úvěr čerpán postupně, splácí se nejdříve měsíčně pouze úrok z vyčerpané částky a to až do té doby, než je vyčerpán celý úvěr. Po ukončení čerpání se hypotéční úvěr začne splácet obvykle anuitními splátkami, které jsou po celou dobu platnosti dané úrokové sazby neměnné a obsahují jistinu a úrok.

Konstantní splácení

Splátka jistiny je v tomto případě splácení stanovena konstantní částkou, z čehož plynou klesající úroky. Na rozdíl od degresivního splácení výše splácené jistiny neklesá, ale klesají úroky, které jsou ze zůstatku hypotéky placeny.

Degresivní a progresivní splácení

Některé banky umožňují také jiné splácení než splácení anuitními splátkami. Pak se jedná o degresivní nebo progresivní splácení, což znamená, že velikost splátek v čase buď klesá
(degresivní) anebo naopak narůstá (progresivní).

Odložené splácení

V případě odloženého splácení klient platí bance pouze úroky z úvěru. Po ukončení odkladu splácení nastupuje obvykle klasické anuitní splácení, ale při mnohem kratší (zbývající) splatnosti. V okamžiku splácení jistiny tedy celková splátka poměrně výrazně vzroste.

 

Nechte si poradit

Možností, jak přizpůsobit hypotéku Vašim představám, je mnoho. Rádi Vám poradíme s výběrem té pravé hypotéky pro Vás a zajistíme Vám od našich bankovních partnerů nižší úrokové sazby, než nabízejí ve veřejných nabídkách, zrychlený proces schvalování úvěru a slevy na poplatcích. Kontaktujte nás rychle a jednoduše přes náš webový formulář a přesvědčte se, že existuje ta pravá hypotéka pro Vás.