Končí mi fixace hypotéky - Hypoexpert.cz

Fixace hypotéky

Hypotéční úvěr je obvykle sjednává na dobu delší než 10 let. Můžete mít stále stejnou výši úrokové sazby po dobu úvěru nebo se Vám úroková sazba může v průběhu splácení měnit v intervalu, který si sami zvolíte.

Doba po kterou je sjednána neměnná sazba se nazývá fixace. Banky nabízejí širokou škálu fixačních období a to od jednoho roku až po 30 let. Po dobu fixace máte jistotu, že Vám banka nemůže změnit úrokovou sazbu, což také znamená, že se Vám nezmění ani výše Vaší pravidelné měsíční splátky.

Fixační období Vaší hypotéky končí

Před koncem fixačního období Vám obvykle banka pošle informaci o tom, že končí doba fixace spolu s nabídkou nové úrokové sazby na následující fixační období. Tato úroková sazba může být stejná, ale obvykle se liší.

V případě, že úroková sazba roste, pro Vás to přestává být výhodné a přichází na řadu možnost refinancování Vaší hypotéky u jiné banky, která Vám nabídne nižší úrokovou sazbu a další výhody.

 

Nechte si poradit

Možností, jak přizpůsobit hypotéku Vašim představám, je mnoho. Také v oblasti refinancování hypotéky. Rádi Vám poradíme s refinancováním hypotéky a zajistíme Vám od našich bankovních partnerů nižší úrokové sazby, než nabízejí ve veřejných nabídkách a slevy na poplatcích. Kontaktujte nás rychle a jednoduše přes náš webový formulář a my se Vám nezávazně ozveme s nabídkou refinancování hypotéky.